Třináctka - křesťanské centrum Luka...

... vzniklo jako prostor pro službu komunitě Prahy 13, která je nejrychleji rostoucí a nejmladší pražskou městskou částí s více než šedesáti tisíci obyvateli. Chceme v naší městské části vytvořit další „třetí prostor“ - místo setkávání, které není ani naší domácností, ani pracovištěm, ale kde se mohou potkávat lidé všech generací, rozvíjet se a obohacovat se navzájem. Naše aktivity chceme dále rozvíjet a pomáhat tak vytvářet z naší městské části ještě lepší místo pro život. Zde je několik pozvánek a kontaktů:

CÍRKEV BRATRSKÁ PRAHA13 www.13ka.cz

Během nedělního dopoledne si budete moci poslechnout zajímavé téma týkající se každodenního života s Bohem i s lidmi.  Od října 2015, vzhledem k většímu množství lidí,  máme dvoje dopolední bohoslužby (od 9 a od 11 hod), přijďte na kteroukoli z nich. Po bohoslužbě je možné zůstat na kávu nebo čaj, seznámit se a mluvit o čemkoli. Jsme rádi, že mezi nás chodí mnoho přátel a lidí hledajících i ateistů. Všichni jsme na cestě. Můžete přijít i s dětmi, pro které je připraven pravidelný program přiměřený jejich věku.

KONDIČNÍ A REHABILITAČNÍ CVIČENÍ PRO SENIORY

Bude probíhat každý pátek ráno od 9 a od 10hodin (od 9.00 do 9.50 hod rehabilitační a kondiční cvičení s prvky ve výdrži, od 10.00 do 10.50 hod lehčí forma rehabilitačního a kondičního cvičení). 

Cvičení povede fyzioterapeutka Mirka Prchalová, cena je 50 Kč/hodinu. Moc se na Vás a společně strávené chvíle při cvičení těšíme! Více informací u Mirky Prchalové (ava.prchal@volny.cz).

ANGLIČTINA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ 

Bude probíhat každé pondělí večer 19 - 20.30hodin. Skupinový kurz angličtiny s českým lektorem, zaměřený na konverzaci v zaměstnání (běžná konverzace, telefonická komunikace, psaní zpráv...). Kurz je určen pro všechny, kteří chtějí oprášit své dřívější znalosti jazyka, zvýšit svou kvalifikaci a zlepšit tak svou pozici na pracovním trhu.

Cena 2500Kč/ pololetí. Zápis a info jitka.cierna@gmail.com 

KONVERZAČNÍ ANGLIČTINA PRO STŘEDNĚ POKROČILÉ A POKROČILÉ

Konverzace s rodilým mluvčím (Jana a Stacy - Američanky bydlící v Praze). Bude probíhat každé pondělí večer 19 - 20 hodin. 

Cena 1500 Kč/pololetí.

KURS VÝCHOVY DĚTÍ...

Pět večerů o výchově dětí do 10 let - praktické promluvy, videa, diskuse u kávy a čaje ve skupinkách. Témata: Budování pevných základů x pět jazyků lásky x nastavení hranic x vztahy a zvládání hněvu x hodnoty a zodpovědnost. V ceně je občerstvení a příručka, se kterou budeme pracovat. Informace na ava.prchal@volny.cz. Hlídání dětí bude zajištěno. PROBÍHALO NA JAŘE 2014.

MANŽELSKÉ VEČERY....

Ať už se vám v manželství daří dobře nebo i něco skřípe, vždycky je dobré investovat do vašeho vztahu nebo si udělat čas jeden na druhého. Kurz sestává z 8 setkání, která budou vždy v neděli od 16-18h v Křesťanském centru Třináctka, Mukařovského 1986. 

 

Kurz povedou Anna a Honza Macurovi a Míša a Jirka Ungerovi. Hlídání menších dětí na místě během kurzu bude zajištěno.

Cena kurzu je 400 Kč na pár. V ceně jsou obsaženy i dvě knížky pro účastníky kurzu. PROBÍHALO NA JAŘE 2017.

DĚTSKÉ KLUBY

- Savana (pro děti 6-10 let)

- Robinson (pro děti 10 - 15 let) www.klubrobinson.cz

PORADENSTVÍ

Možná potřebujete pomoc v oblastech, které se týkají různých složitých životních situací  – manželských problémů, ztráty někoho blízkého, závislostí, rodinných problémů atd. Poradenské cetrum poskytuje odbornou psychologickou a terapeutickou pomoc. Terapeuti v našem centru kladou důraz na důvěru a respekt ke každému člověku, k jeho situaci a zázemí.

Více na https://13ka.cz/index.php/42/poradenstvi

TÁTO, DÁŠ TO

"Je mnohem snazší stát se otcem, než jím být."

Být skvělým tátou se podobá holení. Je jedno, jak dobře jste se dnes oholili, zítra to musíte udělat znovu. Je to nekončící úkol, který přináší oběti, ale i nejhlubší naplnění. Na Třináctce vytváříme prostor pro to, aby otcové naplno žili se svými dětmi a mohli s nimi zažívat různá dobrodružství.

Více na https://13ka.cz/index.php/72/tato_das_to


Kontakt

Rodinné centrum Rybičky

TŘINÁCTKA
křesťanské centrum Luka
Mukařovského 1986Stručný kalendář na KVĚTEN:

Téma měsíce: RODINA

pondělí, úterý:

 • 6/7.5. přáníčko mamince - lepení, proužky papíru
 • 13/14.5. miminko - lepení, papír.krajky
 • 20/21.5. kytice z papír. košíčků
 • 27.5. darovaná květina - lepení, stříhání
 4./5.2. karnevalový kornout
         7.2. klaun s nosem z balonku
18./19.2. perníková chaloupka - lepení
       21.2. trpasličí domeček z ruliček
25./26.2. princ, princezna z proužků papíru
       28.2. obraz - lepení

středy

pohybové hrátky

angličtina pro dospělé

čtvrtky: herna s angličtinou pro děti, výtvarné hrátky...

 •  2.5. rodina ruličkounů - ruličky, samolepky
 • 9.5. květina pro mamku
 • 16.5. hodiny - lepení
 • 23.5. prstoví maňásci - lepení, malování
 • 30.5. kuličkové srdce - temp. barvy

speciální akce:

 • 14.5. 10,30hod Šest nevyhnutelných zákonů dobrého vztahu. Zamyšlení kazatele Davida Nováka. 
 • 15.5. Den rodiny MČ Praha 13 - Den otevřených dveří - kytička z papíru 3D
 • 28.5. 9,30-11,30hod Pohádková cestička (v centrálním parku)