Třináctka - křesťanské centrum Luka...

... vzniklo jako prostor pro službu komunitě Prahy 13, která je nejrychleji rostoucí a nejmladší pražskou městskou částí s více než šedesáti tisíci obyvateli. Chceme v naší městské části vytvořit další „třetí prostor“ - místo setkávání, které není ani naší domácností, ani pracovištěm, ale kde se mohou potkávat lidé všech generací, rozvíjet se a obohacovat se navzájem. Naše aktivity chceme dále rozvíjet a pomáhat tak vytvářet z naší městské části ještě lepší místo pro život. Zde je několik pozvánek a kontaktů:

CÍRKEV BRATRSKÁ PRAHA13 www.13ka.cz

Během nedělního dopoledne si budete moci poslechnout zajímavé téma týkající se každodenního života s Bohem i s lidmi.  Od října 2015, vzhledem k většímu množství lidí,  máme dvoje dopolední bohoslužby (od 9 a od 11 hod), přijďte na kteroukoli z nich. Po bohoslužbě je možné zůstat na kávu nebo čaj, seznámit se a mluvit o čemkoli. Jsme rádi, že mezi nás chodí mnoho přátel a lidí hledajících i ateistů. Všichni jsme na cestě. Můžete přijít i s dětmi, pro které je připraven pravidelný program přiměřený jejich věku.

KONDIČNÍ A REHABILITAČNÍ CVIČENÍ PRO SENIORY

Bude probíhat každý pátek ráno od 8.30-9.30 hod, od 10-11 hod, 11.30-12.30 hod

Cvičení povede fyzioterapeutka Mirka Prchalová, cena je 50 Kč/hodinu. Moc se na Vás a společně strávené chvíle při cvičení těšíme! Více informací u Mirky Prchalové (ava.prchal@volny.cz)

KURS VÝCHOVY DĚTÍ...

Pět večerů o výchově dětí do 10 let - praktické promluvy, videa, diskuse u kávy a čaje ve skupinkách. Témata: Budování pevných základů x pět jazyků lásky x nastavení hranic x vztahy a zvládání hněvu x hodnoty a zodpovědnost. V ceně je občerstvení a příručka, se kterou budeme pracovat. Informace na ava.prchal@volny.cz. Hlídání dětí bude zajištěno. PROBÍHALO NA JAŘE 2014.

MANŽELSKÉ VEČERY....

Ať už se vám v manželství daří dobře nebo i něco skřípe, vždycky je dobré investovat do vašeho vztahu nebo si udělat čas jeden na druhého. Kurz      sestává z 8 setkání, která budou vždy v neděli od 16-18h v Křesťanském centru Třináctka, Mukařovského 1986. 

 

Kurz povedou Anna a Honza Macurovi a Míša a Jirka Ungerovi. Hlídání menších dětí na místě během kurzu bude zajištěno.

Cena kurzu je 400 Kč na pár. V ceně jsou obsaženy i dvě knížky pro účastníky kurzu. PROBÍHALO NA JAŘE 2017 a na podzim 2018.

DĚTSKÉ KLUBY

- Savana (pro děti 6-10 let)  klubsavana.webnode.cz

- Robinson (pro děti 10 - 15 let) www.klubrobinson.cz

PORADENSTVÍ

Možná potřebujete pomoc v oblastech, které se týkají různých složitých životních situací  – manželských problémů, ztráty někoho blízkého, závislostí, rodinných problémů atd. Poradenské cetrum poskytuje odbornou psychologickou a terapeutickou pomoc. Terapeuti v našem centru kladou důraz na důvěru a respekt ke každému člověku, k jeho situaci a zázemí.

Více na https://13ka.cz/index.php/42/poradenstvi

TÁTO, DÁŠ TO

"Je mnohem snazší stát se otcem, než jím být."

Být skvělým tátou se podobá holení. Je jedno, jak dobře jste se dnes oholili, zítra to musíte udělat znovu. Je to nekončící úkol, který přináší oběti, ale i nejhlubší naplnění. Na Třináctce vytváříme prostor pro to, aby otcové naplno žili se svými dětmi a mohli s nimi zažívat různá dobrodružství.

Více na https://13ka.cz/index.php/72/tato_das_to