Informace o nás:

RODINNÉ CENTRUM RYBIČKY aneb SPOLEČNĚ ROSTEME

U dětí je růst vítán v každé oblasti a máme radost z každého pokroku. A i my bychom rádi připravili místo, kde se dá růst. Chceme nabídnout Vám i Vašim dětem prostor ke společným zážitkům plným radosti, zábavy, odpočinku, ale i místo, kde můžete najít nové přátele, vzájemně se obohatit, něco naučit, předat dál. Rádi bychom vytvářeli příležitosti, kde se aktivně může zapojit celá rodina. A proto i náš název RODINNÉ CENTRUM....

Náš společný čas chceme zpestřit i speciálními akcemi jako jsou táboráky, přespávání tatínků s dětmi pod stanem, výlety, besedy, bazary, duchovní zamyšlení a další. Těšíme se na Vás a na společný růst :-).

Centrum pracuje pod záštitou sboru Církve bratrské na Praze 13, a  tak jste srdečně zváni i na nedělní bohoslužby a další programy, které jsou naší církví nabízeny (manželské večery, poradenské centrum, kluby pro školáky...).

DĚKUJEME za finanční dary od sboru CB Praha 13, jejich členů i jiných drobných dárců a za finanční dar a podporu Městské části Praha 13 (grant na zařízení a vybavení), bez nichž by naše práce nebyla možná.

Náš tým:    
  Mirka Prchalová

Povoláním fyzioterapeutka a učitelka v MŠ, maminka tří dětí. Ráda čte a je ráda v pohybu:-).... Je věřící a členka CB Praha 13. V květnu 2011 absolvovala školení u ČASPV v kursu cvičitelé III. třídy pro předškolní děti a rodiče s dětmi.

V RC Rybičky působí jako koordinátorka všeho dění, vede cvičení pro děti a pro seniory, podílí se na vedení programů v angličtině a je bezzedný zdroj nápadů a inspirace.

Mgr. Katarína Žabková

Katarína pochází ze Slovenska. Žije v Praze druhým rokem. Povoláním je učitelka v MŠ a 1. stupně ZŠ. Maminka tří holčiček. Katarína je společenská, ráda čte, peče a vaří:) Je věřící a navštevuje sbor CB na Praze 13. 

V RC Rybičky pracuje od září 2019. 

Mgr. Jitka Čierná
Povoláním učitelka biologie a chemie na gymnáziu. Kam až jí paměť sahá, vždycky ráda učila, nejdřív děti, později i dospělé. Je maminkou 3dětí (3,6 a 8 let),  baví ji ruční práce všeho druhu, výlety do přírody, práce na zahradě (kterou nemá), poznávání a učení nových věcí. Od svých 16 let je věřící, je členkou CB Praha 13.
 
V RC Rybičky vede příležitostné kreativní workshopy pro maminky a kurz angličtiny pro mírně pokročilé.
Stacy Nofziger

Stacy je misionařka z Ameriky, která bydlí v Praze. Přijela v záři 2011 a první rok tady věnovala hlavně studiu češtiny. Má bakalářský titul z účetnictví a ekonomie.

V rodinném centru Rybičky se těší na vyučování angličtiny dětí i dospělých.

Jana Heindel Jan je misionářka z USA. Vystudovala hudební pedagogiku na univerzitě v Pennsylvanii, ziskala TEFL (Teaching English as a Foreign Language) certifikát v Praze. Bydlí od roku 2015 v Praze, kde studuje češtinu, pracuje v Církvi bratrské s mladými lidmi ve věku od 15 let výše a učí angličtinu.
PhDr. Klára Daďová, Ph.D.

Vystudovala fyzioterapii na FTVS UK. Pracuje jako odborná asistentka na Katedře zdravotní TV a tělovýchovného lékařství na FTVS UK. V praxi se věnuje zdravotní tělesné výchově (vede skupinová cvičení a rekondiční pobyty). Je maminkou dvou holčiček. Volný čas tráví nejraději v přírodě, pokud možno s lyžemi na nohou. Je věřící a členka CB Praha 13.

V RC Rybičky vedla rehabilitační cvičení pro seniory do června 2015. 

ing.Lenka Malá

Vystudovala VŠCHT, je maminka tří  dětí. 15 let pracovala mezi vysokoškolskými studenty jako lektorka. 5 let pracovala v různých dětských klubech, své děti vyučovala doma 4 roky v domácí škole. Ráda čte, má ráda ruční práce všeho druhu... Je věřící od svých 20 let (členka Církve bratrské v Praze 13, která podporuje i práci Rybiček). V květnu 2011 absolvovala školení u ČASPV v kursu cvičitelé III. třídy pro předškolní děti a rodiče s dětmi. Je spoluzakladatelkou RC.

V RC Rybičky působila do léta 2019. 

Historie:

"Rybičky" vznikly iniciativou několika maminek, podporovaných sborem CB Praha 13, s touhou posloužit mladým rodinám ve svém okolí a vyplnit jejich čas zajímavými aktivitami s jejich dětmi. Nejdříve se jen několik maminek scházelo po domácnostech k "výtvarnému vydovádění" (výroba košíků z papíru, zdobení květináčů ubrouskovou technikou....) a tam někde vznikla myšlenka rozšířit svou činnost a pozvat další mezi sebe. V polovině roku 2010 jsme začaly intenzivně hledat prostory k pronájmu. Nebylo to snadné a tak jsme pro začátek našly jen volnou tělocvičnu, ve které jsme pořádaly cvičení pro rodiče a děti. Na jaře roku 2011 našel sbor CB nové prostory pro své nedělní setkávání a pro nás zrekonstruoval nádhernou dětskou hernu.

Takže teď můžeme začít naplno..... 13.9.2011 otevíráme.