Každý měsíc má své hlavní téma, kterému se budeme věnovat při vyrábění a zpívání. Konkrétní informace budou vždy na začátku měsíce vyvěšeny v NOVINKÁCH a stručně i na úvodní straně.

PONDĚLÍ A ÚTERÝ

Program je zaměřen na aktivní spolupráci dítěte a dospělého. Příležitostně budou navíc probíhat v pondělí nebo v úterý diskuse pro dospělé (např. na téma zdravověda, výchova dětí, mezilidské vztahy, křesťanské hodnoty....).

PONDĚLÍ, ÚTERÝ - herna pro děti
  9.00 -  9.30 hod volná herna
 9.30 - 10.15 hod SÁL - pohybové a hudební hrátky pro děti (říkanky, tanečky, zpívání u klavíru)
HERNA - volný program
     cca 10.15 hod čas na svačinu
10.30 - 11.30 hod výtvarné hrátky pro děti, občasné diskuse pro dospělé
11.30 - 12.00 hod volná herna
18.15 - 19,45 hod  angličtina pro středně pokročilé s českým lektorerm

 

 

 

 

 

 

 

 

Angličtina pro středně pokročilé s českým lektorem

Skupinový kurz angličtiny s českým lektorem, zaměřený na konverzaci a gramatiku. Další rok začneme 23.září 2019. Zápis a podrobnější info jitka.cierna@gmail.com. Kurz probíhá v pondělí večer a je bez dětí.

VE STŘEDU... 

... se zaměříme na aktivní cvičení dětí za pomoci rodičů a poté vždy bude následovat vyučování angličtiny pro dospělé (děti lze nechat pohlídat v herně). 

Pohybové okénko

Cvičeníčko je určené pro děti, které cvičí s aktivní pomocí dospěláka aneb....užijme si společně radost z pohybu. Pomocí básniček, písniček a různých pomůcek a překážek budeme rozvíjet pohybové dovednosti dětí, jejich jemnou i hrubou motoriku, orientaci v prostoru i sociální rozvoj skrze kontakt s vrstevníky. Cvičením vás povede fyzioterapeutka Mirka. Zapojit se může každý, kdo přijde ten den do herny.

Kurz konverzační angličtiny...

.... povede Stacy Nofziger. Kurz je určen pro dospělé, kteří jsou víceméně schopni konverzovat anglicky, ikdyž ne třeba úplně plynně. Každá středa má své vlastní téma. Pokud daný den nepřijdou z různých důvodů všichni přihlášení, lze se přidat na jednotlivé hodiny do maximálního počtu 10 lidí. Děti hlídáme dva dospělí a snažíme se je, pokud to potřebují, aktivně zapojit do hry. Zvažte, zda opravdu vydrží celou dobu s námi, ale podle domluvy účastníků lze i během angličtiny děti posílat za maminkami, pokud nebudou výrazně rušit ostatní.

 

STŘEDA - pohyb a angličtina

  9.00 -  9.30  hod volná herna
  9.30 - 10.15 hod SÁL - pohybové okénko pro děti 
HERNA - volný program
      cca 10.15 hod čas na svačinu
10.30 - 11.30 hod kancelář (příp. klubovna) - konverzační angličtina
HERNA - volný program (+ hlídání dětí účastníků angličtiny)
11.30 - 12.00 hod volná herna

 

 

 

 

 

 

 

 

VE ČTVRTEK...

.... bude pod vedením Stacy a Mirky v česko-anglické verzi probíhat v sále hodinka básniček, písniček a her. Je určena pro děti nad 2 roky (není podmínkou) v doprovodu dospěláka. Po svačince bude v herničce výtvarné tvoření, sál lze využít k volnému hraní. 

ČTVRTEK - herna s angličtinou pro děti
  9.00 -  9.30 hod      volná herna
 9.30 - 10.15 hod SÁL - anglické hrátky pro děti
HERNA - volný program
    cca 10.30 hod čas na svačinu
10.30 - 11.30 hod HERNA - výtvarné hrátky
SÁL - volný program
11.30 - 12.00 hod volná herna

 

DALŠÍ ...

Jsme ženy tvořivé :-), a proto bychom rády občas uspořádaly kreativní dílnu (háčkování, cardmaking, laminování, vánoční a velikonoční tvoření apod.). Na dílnu se bude třeba předem přihlásit, cena se bude odvíjet od druhu dílny a množství spotřebovaného materiálu. Probíhat bude buď nějaký večer v týdnu nebo v pátek či sobotu v sále vedle herny.

V průběhu roku bychom také rády uspořádaly např. táborák, další akce venku podle příležitosti a počasí, sobotní setkání žen u kávy, cvičení či tvoření (bez dětí :-)).... Více informací bude vždy v novinkách a v menu/další akce.

 


Kontakt

Rodinné centrum Rybičky

TŘINÁCTKA
křesťanské centrum Luka
Mukařovského 1986